פיתוח ניהולי בעידן משתנה - פורום תכלית - מכון מעברים
1951
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1951,single-format-standard,bridge-core-3.1.5,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.3.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

פיתוח ניהולי בעידן משתנה – פורום תכלית

במציאות של חוסר יציבות כמעט בכל מישור אפשרי – מדיני, פוליטי, כלכלי, סביבתי וחברתי – המנהיגות מאותגרת בכל רמה ניהולית בארגונים השונים.

יש משהו בתפקיד בכיר שמאפשר, לצד משהו חוסם – הבכירות מאפשרת כוח השפעה ופעולה רחב, אבל לצידו היא מייצרת בדידות ומרחב דל יחסית של גורמים הנקיים מאינטרסים כלפיך כמנכ"ל/ית. קבוצת שווים היא מרחב שניתן לפגוש באופן נדיר יחסית, שבו אין צורך להרצות על הצלחות, להציג תוצאות מהירות או להרשים במשהו, אלא להפך – להיות חלק מקבוצה בה ניתן להיות בעניין עצמו, בניתוח הבעיות והאתגרים, בלי לחצים ומתחים. הקבוצה היא מרחב בטוח המאפשר התפתחות ופיתוח דפוסי החשיבה והעבודה שלנו, במישורים רחבים יותר.

ההתמודדות עם אתגרים הולכים וגדלים מיום יום מזמינה אותנו לשני כיוונים במקביל: גם לחשוב מחדש, להיות יצירתיים ולעצב פתרונות חדשים, וגם לחזור לבסיס, ל"עמוד השדרה", כדי לשמור על יציבות ועל משענת ערכית ורעיונית איתנה למול הרוחות הנושבות סביב. פורום תכלית בא לחזק את מי שאנחנו ואת עמוד השדרה, היציבות וההנהגה, לצד למידה על דרכי חשיבה ועבודה הרלוונטיות למציאות המשתנה תדיר.

המפגש עם עמיתים, מנהלים ומנהלות בכירים ובכירות, שמתמודדים עם אתגרים דומים בדרכים שונות, והחשיבה המשותפת פותחת ומאפשרת להבין יותר טוב את המצב ולתת לו מענים רלוונטיים ומדויקים סביב סוגיות עסקיות, הון אנושי, קשרי חוץ ועוד.

חשיבה מערכתית היא שפה שהולכת ומתפתחת בעשור האחרון כשפה רלוונטית לניהול והובלה בעידן פוסט-קורונה, בדור העבודה החדש ובמורכבות פנימית וחיצונית שהולכת וגדלה. כלים ופרקטיקות של חשיבה מערכתית מאפשרים להבין בעיות מורכבות ולאתר דרכי התמודדות אפקטיביים.

אחת המתנות הגדולות של פורום מנכ"לים/יות היא הקבוצה: כמה הזדמנויות יש למנהלים/ות בכירים/ות להיות בקבוצה נטולת אינטרס? לא הנהלה מתחת ולא הנהלה מעל, לא ספקים ולא לקוחות. קבוצה של עמיתים, אנשים שעושים דברים דומים ומתמודדים, והפעם לא לבד. יש עם מי להתייעץ, גם סתם כך, בטלפון של אחר הצהריים או מוקדם בבוקר, ויש עם מי לחלוק ולחשוב ביחד מזווית אחרת. החוויה מחזקת את המובלים והמובילות ומאפשרת דרך כך לחזק את כל המערכת לנוע לכיוון הרצוי.

אחרי הנחייה של מעל שמונה מחזורים של פורומים למנכ"לים ומנכ"ליות, שלושה מחזורים של פורומים ליו"רים/יות ושישה מחזורים של תכניות סמנכ"לים – אין לי ספק שיש בפורום מסוג כזה מפתח משמעותי להתפתחות של מנהלים ומנהלות בכירים ובכירות ולאזן בין הבדידות בצמרת לקבוצת שווים משותפת.

מזמינה אתכם לקרוא עוד על פורום תכלית בקישור: https://bit.ly/omekhashinuy

אין תגובות

הוספת תגובה