חשיבה מערכתית - מכון מעברים
1037
rtl,page-template-default,page,page-id-1037,bridge-core-3.1.5,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_zoom,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.3.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

חשיבה מערכתית

"מצאנו את האויב, זה אנחנו"

 

חשיבה מערכתית מפתחת את היכולת להתבונן בסביבה סבוכה המורכבת מאלמנטים רבים ולפתח אסטרטגיות לפעולה ולהובלת שינוי בתוכה.

ברצוננו שיהיה יותר טוב, ונצליח להשיג את מטרותינו ולהנות מהצלחתנו אלא שצורת החשיבה שלנו הרבה פעמים היא שמטעה אותנו ומביאה אותנו לעיתים קרובות ליצירת פתרונות שמחריפים את הבעיות או לתנועה בלתי פוסקת של עשייה בלתי נלאית עם תוצאות יפות קצרות טווח אבל בלי שינוי מהותי לאורך זמן.

 

חשיבה מערכתית מזמינה לצאת מכמה קיבעונות חשיבתיים שיש לנו כדי להבטיח קבלת החלטות מושכלת המביאה להשפעות הרצויות בחוץ ולהתמודדות אפקטיבית עם המציאות.

היכולת לראות את השלם מעבר לכל חלקיו. לראות את מערכות היחסים וקשרי הגומלין מעבר לכל חלק וחלק בנפרד. היכולת לראות תהליכים שלמים ולא רק חלקים שלהם – כל אלו יאפשרו להתמודד עם בעיות חמורות במערכות שונות שבמשך שנים לא מצליחים לפתור אותן, שפעמים רבות התוצאות שאנו חווים היום הם מהסיבות שרצו לשפר ולעשות טוב יותר בעבר אבל הנחות העבודה לא היו מערכתיות ולכן אנו נתקלים בנזקים שלהם היום.

 

אחת האשליות הגדולות של החשיבה בימינו היא חשיבת "האני הוא התפקיד שלי" הנטייה של אנשים להגדיר את עצמם בתוך המערכת על ידי התפקיד שהם מבצעים ולא על ידי המטרה הכוללת של העשייה שלהם ושל הארגון אליו הם שייכים. פיתוח חשיבה מערכתית מפתח את האחריות להשגת תכלית העשייה והאחריות כלפי ממשקים, קשרי גומלין ויחסים שיאפשרו ויקדמו את השגת התכלית.

חשיבה מערכתית היא תפיסה, היא מתודלוגיית עבודה, היא שיטת ניהול והיא שפה.

 

מכון מעברים מזמין מנהלות ומנהלים, קבוצות וגורמים מובילים ללמוד ולפתח את התפיסה, שיטת העבודה באמצעות חשיבה מערכתית.

חשיבה מערכתית היא שפה שאם רוכשים אותה ניגשים בצורה חדשה לבעיות, או יותר נכון לסימפטומים של הבעיות. חשיבה מערכתית גם מחדדת ומאפשרת להנהלות לעבוד בדיונים על בסיס אותה שפה ולנצל את הערך של הקבוצה לעיבוד ולניתוח תופעות בארגון ובסביבה כדי לבסס החלטות רלוונטיות שיובילו לתוצאות רצויות ברמה מערכתית וארוכת טווח.

 

ניתן לקבל את השירותים דרך:

  • הרצאות , קורסים וסמינרים בחשיבה מערכתית
  • ייעוץ אישי וקבוצתי
  • הובלת תהליכי חשיבה קונקרטיים באמצעות מודלים של חשיבה מערכתית